VirtualBus to bezpłatny symulator kierowania autobusami komunikacji miejskiej i podmiejskiej. vBus jest owocem działalności projektu pod tą samą nazwą, zrzeszającego programistów, modelarzy 3D, grafików i zwykłych ludzi, którzy swą pracą dopieszczali i wzbogacali nie tylko sam symulator, ale i zaplecze w postaci bogatego pakietu dodatków i dokumentacji.

VirtualBus.info

oficjalne wsparcie darmowego symulatora autobusu


go to english.virtualbus.info najnowsza wersja: a6c rc3.1

Często zadawane pytania

VirtualBus zawiesza się przy włączaniu

Spróbuj uruchomić vBusa z domyślną mapą (Mączno) i autobusem (Man Lion's City z malowaniem Kjejbarku). Jeśli to nie zadziała - spróbuj odznaczyć w ustawieniach niepotrzebne opcje, takie jak pasażerowie, pulpit 3d, mgła, mipmapping, a także zmniejszyć odległość widzenia i dokładność trawy.

Jeśli problem nie ustępuje - zapraszamy do działu Pomoc na forum. Opisz swój problem jak najdokładniej i dołącz konfigurację swojego komputera (karta graficzna, pamięć RAM, system operacyjny, procesor), a także pliki vblog.txt i maplog.txt (znajdziesz je w katalogu głównym vBusa).

Skąd ściągać dodatki?

Jedynym oficjalnym źródłem dodatków jest nasza strona internetowa VirtualBus.info. Dodatki dokładniej znajdziesz w dziale katalog plików. Tylko u nas masz pewność, że pliki są bezpieczne i przejrzane przez redaktorów, którzy sprawdzili ich działanie z podstawową wersją vBusa.

Zainstalowałem dodatki, ale po ich włączeniu mam puste miasto i nie mogę się ruszyć

Sprawdź, czy dobrze zainstalowałeś mapę/autobus (czy odpowiednie katalogi znajdują się w odpowiednich miejscach według tej instrukcji).
Upewnij się, czy dodatek zainstalowałeś z zaufanego źródła. Tylko pliki pobrane z oficjalnego serwisu będą działać na czystej wersji vBusa.
Jeżeli plik pobrałeś z oficjalnej strony, a mimo to nie działa, to sprawdź w opisie czy potrzebne są dodatkowe pliki (dla map - scenerie, dla autobusów - skrzynie biegów, wyświetlacze).

Jeżeli mimo wszystko dodatek nie chce się włączyć - zapraszamy do działu Pomoc na forum. Opisz swój problem jak najdokładniej i dołącz konfigurację swojego komputera (karta graficzna, pamięć RAM, system operacyjny, procesor), a także pliki vblog.txt i maplog.txt (znajdziesz je w katalogu głównym vBusa).

Tekstury źle są załadowane (zniekształcone)

Spróbuj odznaczyć opcję mipmappingu w ustawieniach.

Sterownik wyświetlaczy nie działa

Mapa nie jest przystosowana do najnowszej wersji vBusa. Spróbuj poszukać nowszej wersji mapy lub poszukaj na forum rozwiązania tego problemu dla danej mapy.

Wyświetlacze nic nie pokazują

Model autobusu nie jest przystosowany do najnowszej wersji vBusa. Spróbuj poszukać nowszej wersji modelu lub poszukaj na forum rozwiązania tego problemu dla danego modelu.

Jak stworzyć własny autobus / własną mapę?

Jest to już wyższa szkoła jazdy. Poradniki do tworzenia autobusów i map znajdziesz na vBus Wiki.Spis treści


Copyright by VirtualBus.info. Wszelkie prawa zastrzeżone